Właściciele nieruchomości

Budynki niskoenergetyczne

Budynek niskoenergetyczny to dowolnego rodzaju budynek zużywający mniej energii niż konwencjonalny. Pierwszym krokiem w procesie realizacji ekologicznego, niskoenergetycznego budynku jest zintegrowane planowanie. Obejmuje on cały cykl życiowy budynku od samego początku.

Odpowiednia pompa ciepła może obsłużyć szereg zastosowań w jednej instalacji, od ogrzewania i ciepłej wody użytkowej po chłodzenie i podgrzewanie basenu. Pozwala to zredukować koszty inwestycji w porównaniu do utrzymania kilku oddzielnych instalacji. Ponieważ w wielu krajach efektywność energetyczna staje się standardowym wymogiem dla nowo budowanych budynków, wybranie przyszłościowego źródła energii nigdy nie miało tak dużego znaczenia, jak obecnie.

Pompa ciepła wpisuje się również doskonale w aktualne trendy, jak choćby systemy stropów termoaktywnych (TABS). Systemy te wykorzystują masę termiczną budynku do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń. Rozwiązanie to ogranicza do minimum potrzebę zastosowania konwencjonalnych technologii, pozwala ograniczyć ilość wzbijającego się kurzu, nieprzyjemnego ruchu zimnego powietrza a w rezultacie zmniejszyć koszty eksploatacji obiektu tworząc przy tym przyjazne dla zdrowia otoczenie.

Wymiana i modernizacja

Oszczędności, jakie pompa ciepła może przynieść zależą od rodzaju domu, jego położenia geograficznego i istniejącej instalacji grzewczej.

Pompę ciepła można adaptować do istniejących instalacji grzewczych a nawet łączyć z różnego rodzaju uzupełniającymi źródłami energii, jak kolektory słoneczne i kotły gazowe. Dzięki temu są one idealnym rozwiązaniem do projektów renowacyjnych, w ramach których mogą być wykorzystywane do częściowej modernizacji. W takich przypadkach pompa ciepła zastępuje istniejącą instalację, która może następnie zostać wykorzystana w razie potrzeby jako szczytowe, pomocnicze źródło energii.

Ciepło technologiczne

W procesach przemysłowych i usługowych wytwarzane są ogromne ilości ciepła odpadowego, które jest często po prostu marnowane. Pompy ciepła można wykorzystywać do odzyskiwania i ponownego użycia do wielu zastosowań odpadowego ciepła technologicznego – od pras hydraulicznych i ciężkich maszyn po suszarnie, kuchnie, magazyny żywności, a nawet odpady zwierzęce w gospodarstwach rolnych czy wodę użytkową wykorzystywaną do ogrzewania stacji uzdatniania wody. Im więcej energii cieplnej dane źródło wytwarza, tym większe oszczędności można uzyskać.

Zwycięska koncepcja – trzy funkcje w jednym urządzeniu

Wszystkie nasze gruntowe pompy ciepła do zastosowań komercyjnych zapewniają wiele funkcji w jednym urządzeniu: ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i chłodzenie. Pompy ciepła mogą dostarczać ciepło zarówno do grzejników, instalacji ogrzewania podłogowego jak i klimakonwektorów.

Thermia ma unikalną metodę produkcji ciepłej wody użytkowej, zwaną “technologią gorącego gazu”. Umożliwia ona przygotowywanie dużych ilości c.w.u. przy bardzo niskich kosztach w tej części roku, kiedy budynek jest ogrzewany. Nasze pompy ciepła umożliwiają również zbilansowanie dostawy dużych ilości ciepła w zimie z mniejszym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę użytkową latem. Nie ma potrzeby posiadania dużych zbiorników ciepłej wody użytkowej ani eksploatowania dużego kotła czy dodatkowej instalacji wyłącznie do przygotowania c.w.u.

Duże przeszklenia w wielu nowoczesnych budynkach świetnie sprawdzają w ciemniejszych miesiącach roku, lecz latem często powodują nadmierne nagrzewanie się budynku. Pasywne systemy chłodzenia zapewniają utrzymywanie idealnego klimatu wewnętrznego przez cały rok. W razie potrzeby można je wspomagać przy użyciu aktywnych systemów chłodzenia z wykorzystaniem sprężarki pompy ciepła. Zarówno chłodzenie pasywne, jak i aktywne jest znacznie bardziej ekonomiczne od tradycyjnych systemów klimatyzacji.

Elastyczny system energetyczny

Pompy ciepła Thermia występują w mocach od 10 kW do 88 kW. Możliwe jest również „kaskadowe” połączenie ich w celu uzyskania do 1400 kW mocy grzewczej. Pompy połączone kaskadowo są uruchamiane sekwencyjnie w zależności od zapotrzebowania energii. Dzięki temu zużywa się nie więcej energii niż rzeczywiście potrzeba w danym momencie, bez względu na moc. Ponadto układ kaskadowy umożliwia podzielenie inwestycji na 2 lub 3 fazy, lub zwiększenie wielkości instalacji grzewczej wraz ze wzrostem potrzeb.

Jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie

Jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie umożliwia dalsze zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. W tym celu łączy się równolegle klika pomp ciepła między zbiornikami buforowymi wody ciepłej i wody lodowej. Pompa ciepła wówczas po prostu dokonuje wymiany ciepła i chłodu w zależności od potrzeb budynku. Na przykład podczas chłodzenia sali konferencyjnej w hotelu odebrana nadwyżka ciepła jest wykorzystywana do podgrzewania wody w basenie lub spa.

5-letnia gwarancja

Gwarancja, której udzielamy odzwierciedla wysokie standardy procesów produkcyjnych naszej firmy. Pompa Thermia Mega jest chroniona gwarancją obejmującą wszystkie komponenty, zapewniając komfort bezproblemowego użytkowania bez nieoczekiwanych kosztów części zamiennych. W razie potrzeby wykonania naprawy gwarancyjnej nasz autoryzowany partner reaguje niezwłocznie i przeprowadza naprawę, używając wyłącznie oryginalnych części Thermia.

Thermia Online

Wszystkie pompy ciepła Thermia mogą być wyposażone w funkcję Thermia Online, która umożliwia zdalne sterowanie i monitorowanie za pomocą smartfona lub komputera. Nasz system online dostarcza instalatorom kompleksowe dane diagnostyczne i umożliwia im szybkie reagowanie na zgłoszenia lub uzyskanie dostępu do bieżących informacji o wydajności instalacji. Sterowanie i monitorowanie w trybie online umożliwia optymalizowanie efektywności energetycznej przez właścicieli budynków zlokalizowanych w różnych miejscach.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami

Napisz do nas

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Dystrybutor Thermii w Polsce

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

882 054 012