Budynki Komercyjne – Referencje

Budynki Komercyjne

Klienci Thermii opowiadają swoje historie

 • Szpital wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do wykrywania, obrazowania i leczenia chorób onkologicznych, taki jak: mammografy cyfrowe, rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe czy akceleratory liniowe.

  „Zielone” Zachodniopomorskie Centrum Onkologii

  W Szczecinie, tuż przy Odrze, w otoczeniu lasów i parków znajduje się Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, które świadczy usługi medyczne na najwyższym poziomie i dba o zrównoważony rozwój i środowisko naturalne.

  Dla mnie jako inżyniera największym wyzwaniem było wybudowanie tak ogromnej i skomplikowanej instalacji energetycznej bez zakłócania normalnego funkcjonowania szpitala.

 • Początki Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie sięgają połowy lat siedemdziesiątych, kiedy na terenie 4 hektarów przygotowano hipodrom z trybuną i wieżyczką sędziowską, stajnie z boksami, paszarnię oraz pokój dla masztalerzy. Dalsza rozbudowa i rozwój uczyniły ośrodek już w 1981 areną Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym.

  WOSiR w Drzonkowie

  W zachodniej części Polski, w Zielonej Górze, znajduje się otoczony zielonymi lasami Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Szereg modernizacji prowadzonych w ostatnich latach pozwala dzisiaj zakwalifikować ośrodek do najlepszych w Polsce, mogących z powodzeniem spełnić wymagania kadry sportowej na olimpijskim poziomie.

  Dzięki pasywnemu chłodzeniu uzyskujemy komfortową temperaturę przy niskich kosztach eksploatacji.

 • Najważniejszym miejscem budynku jest hala produkcyjna przygotowana z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. To tutaj, pod opieką wykwalifikowanej kadry, podopieczni stawiają pierwsze kroki na otwartym rynku pracy.

  "SZANSA" na lepszą przyszłość

  Najnowsze rozwiązania energetyczne umożliwiają władzom miasta pomoc osobom niepełnosprawnym przy niskich kosztach eksploatacji z uwzględnieniem ochrony środowiska.

  Przygotowanie do zatrudnienia na otwartym rynku stanowi pomoc w realizacji samodzielnego oraz aktywnego zawodowo i społecznie życia.

 • W biurowcu zastosowano najnowszą gruntową pompę ciepła z technologią inwerterową Thermia Mega, która dostosowuje na bieżąco moc grzewczą pompy ciepła do aktualnych potrzeb. Pompa ciepła Mega realizuje funkcje ogrzewania, przygotowuje ciepłą wodę użytkową oraz chłód.

  Zielony biurowiec

  W Koszalinie powstał jeden z najnowocześniejszych biurowców w północnej Polsce. Biurowiec wykorzystujący energię odnawialną jest biurem Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Miejsce, w którym obsługiwani są beneficjenci i pracują urzędnicy, a wszystko we wzorcowym, ”zielonym” budynku. Biurowiec WFOŚiGW posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

  Rozwiązanie energetyczne, jakim jest pompa ciepła, umożliwia właścicielowi biurowca oferowanie usług na najwyższym poziomie, przy niskich kosztach eksploatacji z uwzględnieniem ochrony środowiska.

 • Notera Hotel SPA to nowowybudowany hotel, pojekt hotelu został oparty na założeniach ekologicznych i prozdrowotnych.

  Hotel i spa w sercu Borów Tucholskich

  W sercu Borów Tucholskich powstał hotel, który oferując usługi i atrakcje na najwyższym poziomie dba o zrównoważony rozwój i środowisko naturalne.

  Nazwa hotelu – “nôtëra” w języku kaszubskim oznacza po prostu “natura”.

 • Hotel w Porcie Kopytkowo to wysoki standard i komfort dla każdego podróżnego.

  Port Kopytkowo - miejsce przyjazne kierowcy i środowisku

  W Kopytkowie, tuż przy autostradzie A1 na 59 kilometrze, ok. 80 km od centrum Gdańska, powstał nowoczesny kompleks dla podróżnych i kierowców samochodów ciężarowych.

  Obiekt przygotowany do obsługi 250 TIRów, w którym można zjeść i wypocząć korzystając z energii odnawialnej.

 • Budynek Willis został zrealizowany przez Belcotec jako centrum innowacyjności na własny użytek firmy. „Nazwaliśmy go tak na cześć wynalazcy klimatyzacji, Willisa Carriera”, wyjaśnił Jan Vangeel, prezes Belcotec, i dodał: „Chcieliśmy coś wyrazić w formie własnego budynku. Poziom energochłonności wynosi 28, co jest wartością bardzo niską jak na budynek biurowy.”

  Budynek Willis – zero emisji CO2

  Belcotec jest firmą zajmującą się instalacjami HVAC, która specjalizuje się w wykonywaniu instalacji wysokiej jakości, tworząc dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w obszarze instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i innych instalacji sanitarnych dla obiektów komercyjnych. Clevr jest firmą instalacyjną obsługującą właścicieli domów i inwestorów indywidualnych. Firmy Belcotec i Clevr połączyły swoje siły w celu stworzenia unikalnego projektu jakim jest biurowiec Willis, ultranowoczesny budynek będący synonimem innowacyjność i zrównoważonego rozwoju.

  „Budynek Willis to coś więcej niż biuro: jest to otwarta przestrzeń z różnego rodzaju stanowiskami pracy, tworząca atmosferę inspirującą innowacyjność. Wielofunkcyjny, komfortowy, jasny i adaptowalny, to kluczowe słowa opisujące ten projekt .” – Charlotte Ooms, architekt, Archiles Architecten

 • Obiekt Aletschspa jest ogrzewany przez dwie inwerterowe gruntowe pompy ciepła Thermia Mega o mocy cieplnej 14-59 kW. Źródłem energii dla pompy ciepła jest woda gruntowa o temperaturze ok. 10°C. Instalacja grzewcza obejmuje ogrzewanie podłogowe oraz podgrzewanie wody w basenie głównym i basenie flotacyjnym. Chłodzenie (klimatyzację) zrealizowano metodą chłodzenia pasywnego, co oznacza, że energia do chłodzenia obiektów pochodzi z wody gruntowej.

  Nowoczesne spa korzysta z odnawialnej energii

  Aletschspa jest najnowszą częścią hotelu Alex, przeznaczoną w pełni do świadczenia usług spa i wellness. Znajduje się tam basen o powierzchni 80 m2 oferujący wiele form relaksu, od ergonomicznie ukształtowanych leżanek bąbelkowych po jacuzzi „aqua rondo". Przestronny basen umożliwia prowadzenie zajęć rekreacyjnych w wodzie (aqua fitness). Dzieci mogą chlapać się w małej fontannie w przeznaczonym dla nich oddzielnym brodziku.

  „Dzięki nowoczesnemu i efektywnemu systemowi energii geotermalnej Thermia, nowe centrum Aletschspa może podejmować swoich gości mają świadomość, że robi to dbając o środowisko i uzyskując jednocześnie oszczędności finansowe.” - Milos Bill, dyrektor zarządzający eta Group

 • Hotel i spa są ogrzewane przy pomocy gruntowych pomp ciepła Thermia. 18 pomp ciepła o łącznej mocy 715 kW zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej do obsługi 24.000 m2 pokojów hotelowych, spa, biur, sklepów i mieszkań.

  Nowoczesne spa z ekologicznym systemem ogrzewania

  24.000 m2 powierzchni pokojów hotelowych, spa, biur, sklepów i mieszkań ogrzewanych pompami ciepła Thermia.

  Strömstad Spa jest supernowoczesnym hotelem i 232 pokojach i rozbudowanym zapleczem spa. Samo spa zajmuje 2.000 m2 powierzchni na dwóch kondygnacjach. Jest to jedyny obiekt klasy Decléor Flagship Spa w Europie północnej, oferujący szeroką gamę zabiegów i produktów spa.

  24.000 m2 powierzchni pokojów hotelowych, spa, biur, sklepów i mieszkań ogrzewanych pompami ciepła Thermia."

 • Obecnie całkowicie zmodernizowany Palma Club oferuje swoim miejscowym i zagranicznym członkom szereg najwyższej jakości usług, od prywatnych lekcji tenisa i kulturystyki po ćwiczenia gorącej jogi, pilates, spinning, grę w bule, ściankę wspinaczkową, spa, salon relaksacyjny, salony urody, sale konferencyjne i restaurację.

  Palma Club korzysta z energii odnawialnej

  Klub sportowo-tenisowy Palma Sport & Tennis Club (dawniej Mallorca Tennis) został założony w 1964 r. Został zbudowany przez słynnego barcelońskiego architekta Francesca Mitjansa, który zaprojektował słynny stadion piłki nożnej FC Barcelona Camp Nou i inne ważne budowle w Hiszpanii.

  „Dzięki nowoczesnemu i efektywnemu systemowi energii geotermalnej Thermia nowy Palma Sport & Tennis Club może podejmować swoich gości mając świadomość, że robi to dbając o środowisko i uzyskując jednocześnie oszczędności finansowe” – powiedział Miguel Madero Wage, dyrektor generalny Girod Geotermia.

 • Częścią filozofii grupy jest pełnienie wiodącej roli we wprowadzaniu innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska produktów i procesów. Mając świadomość znaczenia, jakie ma oszczędzanie energii i efektywność energetyczna w zużywaniu zasobów, Porcelanosa Grupo ciągle inwestuje w ulepszanie swoich urządzeń.

  Wyroby ceramiczne i technologia geotermalna

  Firma Butech została stworzona w 2001 r. w ramach Porcelanosa Group w celu wspierania prac wszystkich specjalistów związanych z branżą glazurniczą. Firma oferuje szeroki asortyment materiałów i systemów budowlanych zaspokajających potrzeby właścicieli domów, instalatorów, firm budowlanych i architektów.

  Butech, inspirowana swoimi podstawowymi wartościami ekologicznymi, postanowiła wykorzystać energię geotermalną do ogrzewania i chłodzenia. Efekty są imponujące: 75% oszczędności energii."

 • Poprzednia instalacja grzewcza byłą oparta na trzech kotłach opalanych peletami z dodatkowym kotłem olejowym jako podgrzewaczem rezerwowym. Ciepło jest rozprowadzane w szkole przy użyciu tradycyjnych grzejników oraz w mniejszym stopniu ogrzewania podłogowego.

  Szkoła podstawowa korzysta z pomp ciepła

  Szkoła podstawowa Edane znajduje się 15 km na wschód od miasta Arvika w regionie Värmland w Szwecji. W szkole uczy się ok. 100 dzieci od wieku przedszkolnego do VI klasy. Dziedziniec szkoły jest przestronny i wyposażony w nawierzchnię tłuczniową służącą do gry w piłkę nożną i inne gry. Zimą w tym miejscu organizuje się lodowisko. Szkoła Edane należy do gminy Arvika.

  Teraz mamy niezawodny, innowacyjny system, który będzie nam służył przez wiele lat i, jak szacujemy, przyniesie zmniejszenie zużycia energii o ok. 40 MWh rocznie" – dodał Per-Inge Andersson, dyrektor ds. placówek edukacyjnych w Arvika.

 • Inwestor od początku planował zastosowanie technologii geotermalnej do ogrzewania i chłodzenia budynku. Mieszkania są wyposażone w ogrzewanie i chłodzenie podłogowe.

  Energooszczędne mieszkania we Włoszech

  W Trydencie w północnych Włoszech wybudowano nowy kompleks składający z 68 mieszkań przeznaczonych częściowo na wynajem i częściowo na sprzedaż. Budynek znajduje się na terenie starych kamieniołomów Monte Capuccini w Trydencie.

  Dzięki wykorzystaniu energii geotermalnej i słonecznej mieszkania na osiedlu Cappuccini będą długo świetnym przykładem efektywności energetycznej, oszczędzania energii i zrównoważonego rozwoju środowiskowego.”

 • Wspólnota postanowiła przeprowadzić pełną modernizację, w efekcie czego ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej zastąpiono energią geotermalną. Ogrzewanie jest teraz obsługiwane przez trzy inwerterowe gruntowe pompy ciepła, każda o mocy 88 kW. Ponadto postanowiono, że należy odzyskiwać jak najwięcej energii z budynku przy użyciu dodatkowej pompy ciepła. W tym celu zainstalowano pompę ciepła Robust Eco o mocy 33 kW do pobierania energii wyłącznie z wywiewanego powietrza do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

  Pompa ciepła Thermia Mega – rozsądny wybór

  HSB Fabriken (Hyresgästernas sparkasse- och byggnadsförening och fabriken) jest wspólnota mieszkaniową w mieście Arvika w szwedzkim regionie Värmland. Spółdzielnia posiada 11 budynków wybudowanych w połowie lat 80. ubiegłego wieku, w których mieszka ok. 200 osób. Łączna powierzchnia mieszkalna wynosi 8.600 m2, zaś powierzchnia pozostałych pomieszczeń, jak garaże itp. wynosi 1.400 m2. Rosnące koszty ogrzewania były głównym powodem, które skłonił mieszkańców do poszukiwania nowego rozwiązania grzewczego.

  Teraz wszyscy mieszkańcy mogą cieszyć się ciepłem i komfortem w zimie, a spółdzielnia mieszkaniowa może zaoszczędzić nawet 65.000 euro w każdym sezonie grzewczym."

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami

Napisz do nas

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Dystrybutor Thermii w Polsce

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

882 054 012