WOSiR w Drzonkowie

Olimpijski poziom dla sportowców i dla środowiska

„Zielona” technologia, która chłodzi i grzeje

W zachodniej części Polski, w Zielonej Górze, znajduje się otoczony zielonymi lasami Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Szereg modernizacji prowadzonych w ostatnich latach pozwala dzisiaj zakwalifikować ośrodek do najlepszych w Polsce, mogących z powodzeniem spełnić wymagania kadry sportowej na olimpijskim poziomie.

Dzięki pasywnemu chłodzeniu uzyskujemy komfortową temperaturę przy niskich kosztach eksploatacji.

Ośrodek sportu i rekreacji w Drzonkowie to jeden z najpiękniejszych ośrodków pięciobojowych w Europie, który sportowcom służy do osiągnięcia najwyższej formy, a okolicznym mieszkańcom zapewnia rekreacje sportowe na wysokim poziomie. Cieszę się, że po okresie modernizacji ośrodek będzie korzystał z zielonej, odnawialnej energii." - Bogusław Sułkowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.

Początki Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie sięgają połowy lat siedemdziesiątych, kiedy na terenie 4 hektarów przygotowano hipodrom z trybuną i wieżyczką sędziowską, stajnie z boksami, paszarnię oraz pokój dla masztalerzy. Dalsza rozbudowa i rozwój uczyniły ośrodek już w 1981 areną Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym.

Prace modernizacyjne w ośrodku w Drzonkowie z założenia miały się przyczyniać do zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego. W ramach modernizacji obiektu zainstalowane zostały najnowsze gruntowe pompy ciepła Thermia Inverter wykorzystujące technologię inwerterową.

Obiekty użytkowe ośrodka jak i baza noclegowa są rozproszone i użytkowane w zróżnicowanym zakresie co zadecydowało o „systemie rozproszonym” to znaczy instalacji wielu pomp ciepła w poszczególnych budynkach. Pompy ciepła pobierają energię odnawialną z gruntu poprzez kolektory pionowe umieszczone w odwiertach.

Pompy ciepła Thermia Inverter ogrzewają i zapewniają ciepłą wodę użytkową w bungalowach, w sumie dla 106 miejsc noclegowych.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami

Napisz do nas

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Dystrybutor Thermii w Polsce

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

882 054 012