Domy Jednorodzinne – Referencje

Właściciele domów

Klienci Thermii opowiadają swoje historie

 • Osiedle Reńskie to inwestycja położona na terenie 11 ha w Oławie Nowy Otok. Osiedle od początku zaplanowano jako kompleks - razem z budynkami zaprojektowano plac zabaw dla dzieci, tereny zielone oraz obiekty usługowo - handlowe. Do osiedla prowadzi utwardzona droga, a na samym osiedlu przygotowano szerokie ulice i ciągi komunikacyjne dla pieszych.

  Osiedle Reńskie w Oławie

  Wielu mieszkańców dużych miast coraz częściej wyprowadza się na przedmieścia, aby żyć bliżej natury, w ciszy i nieco spokojniej. W ten trend idealnie wpisuje się Osiedle Reńskie, które oferuje komfortowe domy i korzysta z energii odnawialnej.

  Serdecznie zapraszamy na osiedle miejskie: nowoczesne i ekologiczne osiedle przyjazne dla mieszkańców i środowiska

 • Po starannym przeanalizowaniu wszystkich dostępnych wariantów właściciel zdecydował się na rozwiązanie Thermia. System zaproponowany przez firmę Atlas Trading był oparty na gruntowej pompie ciepła Thermia Diplomat Optimum G3 8kW z modułem chłodzenia pasywnego i spełniał wszystkie wymagania inwestycji.

  Wyniki, które mówią same za siebie

  Inwestor budował nowy dom i postanowił zastosować odnawialne źródło energii. Dom o powierzchni mieszkalnej 235 m² znajduje się w miejscowości Domžale w środkowej Słowenii, ok. 15 minut jazdy z Ljubljany i w takiej samej odległości od Alp. Właściciel miał bardzo dobre rozeznanie w różnego rodzaju odnawialnych źródłach energii oraz w zapotrzebowaniu na energię swojego nowego domu. W podziemiu znajduje się domowe spa z sauną, siłownią i jacuzzi, wymagającymi ogrzewania przez cały rok.

  „…ostatecznie udało się nam spełnić oczekiwania właściciela i zapewnić wszystkie oczekiwane funkcje. Ponadto, kiedy ponownie zmierzyliśmy współczynnik SPF po trzech latach, wynosił on 4,17, co było idealnym wynikiem.” – Yasin Jodeh, dyrektor techniczny Atlas Trading d.o.o.

 • Wiele budynków we miejscowości Uuesalu to domy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej zbudowane w ciągu ostatnich pięciu lat. Stosownie do otoczenia, deweloper postawił na „budownictwo ekologiczne" w Uuesalu – wszystkie domy, w większości parterowe, są drewniane lub z okładziną kamienną. „Dobór materiałów i ich trwałość przyczyniają się do stworzenia zdrowego miejsca do życia i umożliwiają uzyskanie doskonałej izolacyjności akustycznej" – powiedział Janar Muttik, członek zarządu spółki Uuesalu Development.

  Ekologiczne ogrzewanie

  Osiedle mieszkaniowe Uuesalu jest położone w odległości zaledwie 8 km od centrum Tallina. Szczęście domowego ogniska, spokój i przyjaźni sąsiedzi, to tylko niektóre z kluczowych słów, które wyrażają atmosferę osiedla mieszkaniowego Uuesalu. Jest ono bardzo popularne wśród młodych ludzi i rodzin z dziećmi, ponieważ oferuje przestronne domy w spokojnej okolicy, mnóstwo zieleni i dobrze zaplanowaną infrastrukturę.

  „...patrząc na zdjęcia tych domów – natychmiast zakochaliśmy się w nich! Wielkie wrażenie zrobiła na nas nie tylko architektura i dobór materiałów, ale także ogrzewanie geotermalne...” – mówi Stanislav Kalov, który wraz z rodziną był pierwszym klientem projektu Uuesalu Kodu.

 • Zużycie energii na cele grzewcze spadło do 2.847 kWh, a ilość ciepła dostarczonego do domu wyniosła 9.373 kWh, a zatem 70% pochodzi „z powietrza" i stanowi energię odnawialną. Emisja CO2, która początkowo wynosiła 4.240 kg, spadła do 2.070 kg, co stanowi ogromną, 51% redukcję (o 2.170 kg).

  Thermia Atec – wybór profesjonalistów

  Günter Oldigs jest doradcą certyfikowanym i autoryzowanym przez różne niemieckie agencje i stowarzyszenia energetyczne, w tym BAFA, DENA, DEN e.V. i GIH-Nord e.V. Doradza właścicielom domów i firmom budowlanym w zakresie możliwości oszczędzania energii, optymalnego wykorzystywania energii, stosowania przyjaznych dla środowiska nośników energii oraz doboru odpowiednich urządzeń, systemów, materiałów i rozwiązań budowlanych.

  „Dzięki powietrznej pompie ciepła Thermia Atec mogę zaoszczędzić 2.170 kg CO2 w każdym sezonie grzewczym. Stanowi to redukcję o 51% w porównaniu do poprzedniego systemu ogrzewania. Cieszę się, że poza oczywistymi korzyściami ekonomicznymi mogę osobiście przyczynić się do stworzenia świata bardziej przyjaznego dla środowiska.”

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami

Napisz do nas

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Dystrybutor Thermii w Polsce

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

882 054 012