Thermia Calibra Eco – pierwsza gruntowa pompa ciepła czynnikiem chłodniczym R452B

Thermia Calibra Eco – pierwsza gruntowa pompa ciepła czynnikiem chłodniczym R452B

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, Thermia wprowadziła na rynek najbardziej ekologiczną i przyjazną dla środowiska pompę ciepła na świecie z czynnikiem chłodniczym R452B.

Gruntowe pompy ciepła są jednym z najbardziej efektywnych źródeł energii do ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody w budynkach. Thermia jeszcze bardziej zwiększyła wydajność, wprowadzając pompę ciepła Thermia Calibra Eco. Przy GWP * (potencjał wpływu na efekt cieplarniany Ziemi) wynoszący 628 kg czyli mniej niż połowę tego, co porównywalne pompy ciepła. Rozwój ten stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.
 

Thermia została założona prawie 100 lat temu, jej sukces od zawsze opiera się na zdolności do ciągłego wprowadzania innowacji. Calibra Eco to najnowszy przełom w technologii pomp ciepła. Jest to pierwsza na świecie i jedyna gruntowa pompa ciepła o ekologicznej wydajności (niski współczynnik GWP *), która spełnia przyszłe przepisy UE. Dzięki wyjątkowo niskiemu wpływowi na środowisko nowa pompa ciepła zaspokaja natychmiastową potrzebę bardziej wydajnej produkcji energii. Jednocześnie długa żywotność pomp ciepła oznacza, że ta najnowsza innowacja będzie miała pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój przyszłych pokoleń.

GWP to skrót od Global Warming Potential i jest obecnie najdokładniejszym sposobem oceny wpływu na środowisko. Jest wyrażany ilościowo w kilogramach CO2 lub ekwiwalentach CO2. Dzięki unikalnej konstrukcji, Calibra Eco wymaga mniej czynnika chłodniczego ** niż inne pompy ciepła. Daje to wyjątkowo niski ekwiwalent CO2.

Thermia Calibra Eco to inwerterowa, gruntowa pompa ciepła, występująca w mocach grzewczych od 2 do 16 kW. To sprawia, że idealnie nadaje się do instalacji w nowych, energooszczędnych domach, jak również do modernizacji istniejących budynków.

Technologia inwerterowa zastosowana w pompie ciepła zapewnia doskonałe wyniki: dzięki nowej, ekologicznej technologii i wyjątkowej wydajności, pompa ciepła Calibra Eco jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Przy maksymalnej wydajności może generować do sześciu razy więcej energii niż pobiera z ziemi. Niewiele rozwiązań energetycznych na świecie może dorównać tej wydajności.

Thermia Calibra Eco oferuje najszybszą i najbardziej ekonomiczną produkcję ciepłej wody w swoim segmencie. Dla właścicieli domów i ich rodzin oznacza to dużo ciepłej wody dostarczanej szybciej i po znacznie niższych kosztach. Dzięki wbudowanemu zasobnikowi, Calibra Eco dostarcza 260 litrów ciepłej wody. W codziennym użytkowaniu oznacza to, że sprostanie dużemu zapotrzebowaniu na ciepłą wodę rano lub wieczorem nie stanowi problemu. A jeśli to nie wystarczy, Thermia Calibra Eco jest również dostępna w wariancie Duo z dedykowanym zbiornikiem ciepłej wody MBH Calibra z dodatkowymi 200 lub 300 litrami wody.

Autoryzowani Partnerzy Thermia pomogą określić właściwą wersję Calibra Eco i przygotować szczegółowe obliczenia dotyczące potencjału oszczędności w Twoim gospodarstwie domowym.

* GWP, Global Warming Potential, Potencjał wpływu na efekt cieplarniany. Im niższy GWP, tym czynnik chłodniczy jest bardziej przyjazny dla środowiska.
** Czynnik chłodniczy stosowany w Calibra Eco to R452B, czynnik chłodniczy o niskim współczynniku GWP o doskonałej wydajności transferu energii i w pełni zgodny z nową europejską polityką środowiskową (rozporządzenie F-gazowe od 1 stycznia 2015 r.).

Dowiedz się więcej o pompie ciepła Thermia Calibra Eco

Znajdź Autoryzowanego Partnera pomp ciepła Thermia

 

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami

Napisz do nas

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Dystrybutor Thermii w Polsce

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

NOWATERMIA NOWAK sp. k.

882 054 012